Bakan yardımcısı Büyükdede: "56 bini aşkın parselde yaklaşık 2 milyon 280 bin kişiye iş imkanı sağlanmıştır"

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, "Aktif Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) doluluk oranımız yüzde 83 olup, 56 bini aşkın parselde 2 milyon 280 binden fazla kişiye istihdam sağlanmıştır. Bu OSB'lerdeki tesisler. Hedefimiz OSB'lerdeki boş arsaların dağıtımını ve inşaatlarını tamamlayarak 3 milyon kişiye istihdam sağlamaktır.

Bakan yardımcısı Büyükdede: "56 bini aşkın parselde yaklaşık 2 milyon 280 bin kişiye iş imkanı sağlanmıştır"
05 Ağustos 2022 - 17:34
Bakan yardımcısı Büyükdede: “56 bini aşkın parselde yaklaşık 2 milyon 280 bin kişiye iş imkanı sağlanmıştır”, En son ajansdan gelen bilgilere göre: Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, "Aktif Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) doluluk oranımız yüzde 83 olup, 56 binden fazla parselde yaklaşık 2 milyon 280 bin kişiye istihdam sağlanmıştır. OSB'ler. Hedefimiz OSB'lerdeki boş arsaların dağıtımını ve inşaatlarını tamamlayarak 3 milyon kişiye istihdam sağlamaktır.
Bu yıl 20.'si düzenlenen Organize Sanayi Bölgeleri Yüksek Kurumları (OSBÜK) Olağan Genel Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) binasında gerçekleştirildi. Programa Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, OSBUK Başkanı Memiş Kutükçu ile Türkiye'nin 81 ilinden çok sayıda delege katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, ardından meclis üyeleri seçildi. Programın açılış konuşmasını yapan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, "2022 Yatırım Programı'nda 129 OSB projesi ve 34 yeni OSB projesi var ve 2022'de yaklaşık 2,7 milyar TL harcandı. bakanlık, OSB başvurularına istikrarlı devlet desteği vermeye devam edecek.Faal olan Organize Sanayi Bölgelerinde doluluk oranımız yüzde 83 olup, bu OSB'lerin tesisleri ile 56 binden fazla parselde 2 milyon 280 bin kişiye iş imkanı sağlanmıştır. OSB'lerde boş arsaların inşaatını tamamlayarak 3 milyon kişiye istihdam sağlamak.

"Şirketlerimizin uygun koşullarda finansmana erişimlerinin korunması ülkemiz ekonomisi için büyük önem taşımaktadır"
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye ekonomisinin diğer ülkelere göre daha hızlı büyüdüğünü belirterek, "İhracat, sanayi üretimi ve istihdam, ayaklanma öncesi seviyeyi aştı. Ayrıca tüm dünyada artan hammadde ve enerji fiyatları, Rusya-Ukrayna savaşı, Çin-Tayvan gerilimi, enerji ve gıda arzı sorunları, Covid-19'un yeniden canlanması ve dünya genelinde artan faiz oranları ile karşı karşıyayız. Bu nedenle içinde bulunduğumuz bu zor dönemde şirketlerimizin uygun koşullarda finansmana erişiminin sağlanması ülkemiz ekonomisi için çok önemlidir.Finansman bulmanın zorluklarını, faiz oranlarının yükselmesini her fırsatta vurguladık. kredilerin ve kredi limitlerinin son dönemde azalması.

"Son 2 yılda ihracatımızı yüzde 25 artırarak 225 milyar doları aştık"
Kutukçu, Türkiye'nin İtalya ile Çin arasındaki en güçlü sanayi ülkesi olduğunu belirterek, "Türkiye bu dönemde dünya pazarlarındaki hakimiyetini güçlendirdi. Son 2 yılda ihracatımızı yüzde 25 artırarak 225 milyar doları aştık. Organize sanayi bölgelerimiz; Sanayi üretiminden istihdama ve ihracata kadar hemen her alanda Türkiye'nin bel kemiği haline gelmiştir. Organize sanayi bölgeleri olarak; Pandemi ve maliyet artışının tüm ağırlığıyla devam ettiği 2021 yılını %12,7 üretim artışı ile tamamladık. 2022'nin ilk 6 ayında üretimi yüzde 1 artırma yolundayız."

Geniş bir şekilde, Bakan yardımcısı Büyükdede: “56 bini aşkın parselde yaklaşık 2 milyon 280 bin kişiye iş imkanı sağlanmıştır” başlıklı ajandan gelen haberin bilgisi verildi. Buna benzer daha fazla haberlere aşağıya kaydırarak görebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum