Bakan Soylu'dan yeni ehliyet çalışması hakkında açıklama haberi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu andaki ehliyetlerde tek fotoğraf var, yenisinde çift pencere bulunacak ve çipli olacak.

Bakan Soylu'dan yeni ehliyet çalışması hakkında açıklama haberi
21 Mayıs 2022 - 17:05

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu andaki ehliyetlerde tek fotoğraf var, yenisinde çift pencere bulunacak ve çipli olacak. Biz ehliyeti kimliğe yüklüyorduk, şu anda kimliği de ehliyete yükleyebileceğimiz yeni bir süreç başlatıyoruz" dedi. Soylu pasaporta, kimliğe ve ehliyete renkli resim basacaklarını bildirdi.

AKTÜEL 21.05.2022 16:34 Bakan Soylu'dan yeni ehliyet çalışması hakkında açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ehliyetlerin kimlik kartlarına yüklenebilmesi gibi kimliklerin de ehliyete yüklenebileceği yeni bir çalışmanın başlatıldığını bildirdi.

Bakan Soylu, ATO Congresium'daki Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nı ziyaret etti.

Soylu, Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'nün standında yaptığı açıklamada, ehliyetlerle ilgili yeni çalışmaya ilişkin bilgileri paylaştı.

"RENKLİ RESİM BASACAĞIZ"

Soylu, açıklamasında şunları söyledi: "Şu andaki ehliyetlerde tek resim var, yenisinde çift pencere bulunacak ve çipli olacak. Biliyorsunuz Avrupa Konvansiyonu içerisinde ehliyetimiz tüm Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılabiliyor. Biz ehliyeti kimliğe yüklüyorduk, acilen kimliği de ehliyete yükleyebileceğimiz yeni bir süreç başlatıyoruz. Bu çalışmayı da Darphane ile başarılı bir şekilde yürütüyoruz."

bakan-soylu-dan-yeni-ehliyet-calismasi-hakkinda-aciklama-1018556-1.

Ayrıca renkli fotoğrafların kullanılmasına yönelik deneme çalışmalarının başarılı olduğunu, ilgili makinelerin getirtileceğini anlatan Soylu, "Pasaporta da kimliğe de ehliyete de renkli fotoğraf basacağız" dedi.

"AİLE CÜZDANLARI İÇİN BİR ÇALIŞMAMIZ VAR"

Bakan Soylu, aile cüzdanları ile ilgili bir çalışmanın da bulunduğunu belirterek, "Aile cüzdanlarına ait de bir çalışmamız var. Aile cüzdanlarının kendi özel formunu, o nikah sonrası 'sallama' formunu bozmadan bir çalışma yapacağız. Onu sonra açıklayacağız" diye konuştu.

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum