Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'göçmen' yanıtı: Biz bunu yıllardır söylüyoruz - kars haber

TBMM'deki grup toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu,"16 Aralık 2013 ’den bir süre sonra bu anlaşmayı AB ile imzaladılar.

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'göçmen' yanıtı: Biz bunu yıllardır söylüyoruz - kars haber
10 Mayıs 2022 - 21:50

TBMM'deki grup toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu,"16 Aralık 2013 ’den bir süre sonra bu anlaşmayı AB ile imzaladılar. Sığınmacılar için Türkiye bundan böyle Avrupa ’nın hapishanesi olacak, o hale getirdiler. İçişleri Bakanı geçen gün izah etme yapıyor. ‘AB Türkiye ’nin göçmen deposu olmasını istiyor ’ diyor. Günaydın beyefendi günaydın. Geri Kabul Anlaşması başımıza bela oldu diye niçin söyleyemiyorsun?" ifadelerini kullanmıştı.

SOSYAL MEDYADAN YANIT

Bakan Soylu da sosyal medya hesabından, "Elçilerin ve HDPKK'nın yed-i emini Kılıçdaroğlu; 'Türkiye AB'nin göçmen deposu değildir' dediğimiz için bize 'Günaydın' demiş. Belli Başlı sana 'Günaydın'. Biz bunu yıllarca söylüyoruz. Biz bunu derken; "PYD Terör Örgütü değildir" diyordun. Sizin dediklerinizi yazsak makina yanar." sözleriyle karşılık verdi. Bakan Soylu paylaşımında eski yaptığı açıklamalarında yer aldığı ekran görüntülerini de paylaştı.

soss

Bakan Soylu'nun paylaştığı ekran görüntüleri:

FSabqXvXEAA6sS3

FSabpJuXsAIkDwq


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum