Bakan Koca: Vakalarda son iki haftada üç kattan fazla artış oldu haberi

Koronavirüs vakalarında son 2 haftada 3 kattan fazla büyüme olduğunu açıklayan Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, "Buna karşın hastane yükündeki azalış sürmektedir" dedi.

Bakan Koca: Vakalarda son iki haftada üç kattan fazla artış oldu haberi
28 Haziran 2022 - 16:07

Koronavirüs vakalarında son 2 haftada 3 kattan fazla büyüme olduğunu açıklayan Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, "Buna karşın hastane yükündeki azalış sürmektedir" dedi. Koca, koronavirüsün bundan böyle grip gibi seyrettiğine dikkat çekti.

GÜNCEL 28.06.2022 15:26 Bakan Koca: Vakalarda son iki haftada üç kattan fazla artış oldu

Afiyet Bakanı Fahrettin Koca, Kabine toplantısı ardından konuyla ilgili gazetecilere tanımlama yaptı.

Bakan Koca, Covid-19 ’un artık grip gibi seyrettiğini ve üzüntü sebebi olmaktan çıktığını savunarak, "Cümbür Cemaat müsterih olsun" dedi.

"Koronavirüs ileri yaştakiler ve kronik rahatsızlığı olanlarda tehlike oluşturmaya devam edecek” diyen Koca, “Tehlike grubunda olanların kişisel tedbirlere uyarı etmeleri tartma arz ediyor. Vaka sayılarında son iki haftada 3 kattan fazla artma olsa da, bunun tam tersine hastane yükündeki azalış sürmektedir. Fena günler geride kaldı” ifadelerini kullandı.

"HEKİM VE HASTA AÇISINDAN ADİL BİR DÜZENLEME YAPILDI"

Koca, Malpraktis yani yanlış tıbbi başvuru formu ile hastanın zarar görmesiyle ilgili yapılan yeni düzenlemeyi de değerlendirdi:

“Bütün dünyada tıp, Malpraktis davaları sebebiyle sigorta şirketleri ve avukatlar arasında sıkışmış durumda. ABD dahil, konuya aklıselim ülkelerin hiçbiri bu sorunu çözemediler. Biz ise Türkiye olarak, dünyanın yapamadığını yaptık. Yeni çıkarılan Malpraktis yasası son derece kayda değer. Malpraktis davasından doğan tazminatı devlet üstleniyor. Hekim ve hasta açısından adil bir düzenleme yapıldı.”

(AA)

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum