Bakan Bilgin'in asgari ücret açıklamasından sonra Türk-İş'ten ilk açıklama: Makul bir rakamda...

7 milyondan fazla çalışanın güzü kulağı minimum ücret zammında.

Bakan Bilgin'in asgari ücret açıklamasından sonra Türk-İş'ten ilk açıklama: Makul bir rakamda...
26 Kasım 2021 - 08:54

7 milyondan fazla çalışanın güzü kulağı minimum ücret zammında. Asgari Ücret Saptama Komisyonu'nun ilk toplantısı 1 Aralık tarihinde başlayacak. Bakan Bilgin dün yaptığı açıklamada, 2022 en az ücretine ilişkin Türk-İş ile uzlaşmaya yakın olduklarını belirtmişti. öte taraftan Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan konuya ilişkin ilk tanımlama geldi.

"RAKAMI GEREKTİĞİNDE SÖYLERİM"

Türk-İş Genel Başkanı Atalay sendikasının düzenlediği ‘Bayan İşçi Eğitim Semineri ’ne katıldı. Minimum ödenti konusunda sayı söylememeye çaba sarf ettiğini söyleyen Türk-İş Genel Başkanı Atalay, “Sayı söylüyorum fakat kime söylüyorum? Define ve Maliye Bakanı, Egzersiz ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Cumhurbaşkanı biliyor ne söylediğimi. Allah da biliyor, kulun da bilmesi gerektiği vakit da söylerim. O Kadar bir konu olduğu zaman kendimizi bağlıyoruz ve yönetimle oturup konuşuyoruz. Bundan iki dönem önce bir rakam söyledim. O dönem 70 lira noksan para verdiler” dedi.

"AKLA YATKIN BİR RAKAMDA BULUŞMAK LAZIM"

“Akilci bir rakamda buluşmak lazım" diyen Atalay, kamuoyunu daha duyarlı hale getirmek için çalıştıklarının altını çizerek, “Televizyonlar elinden geleni yapıyor fakat medyada yüzde 2 örgütlüyüz. Kadınlar sendikacı olsun, gazetecileri de yüzde 10 örgütleyelim sendika yapmaya lüzum değil. Arkadaş Canlısı söylüyorum meseleyi çözeriz” açıklamasında bulundu. (İHA)


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum