Babasını da teröristler öldürmüştü! Steve Kerr 'den ABD 'deki ilkokul katliamı sonrası tepki haberi

NBA Batı Konferansı Final Serisi ’nde oynanan Dallas Mavericks ve Golden State Warriors maçı öncesinde basın toplantısı düzenleyen Golden State koçu Steve Kerr, ABD ’de bir ilkokulda yaşanan katliamla ilgili tanımlama yaptı. “BUGÜN BASKETBOL HAKKINDA KONUŞMAYACAĞIM" “Bugün .

Babasını da teröristler öldürmüştü! Steve Kerr 'den ABD 'deki ilkokul katliamı sonrası tepki haberi
25 Mayıs 2022 - 16:21

NBA Batı Konferansı Final Serisi ’nde oynanan Dallas Mavericks ve Golden State Warriors maçı öncesinde basın toplantısı düzenleyen Golden State koçu Steve Kerr, ABD ’de bir ilkokulda yaşanan katliamla ilgili tanımlama yaptı.

“BUGÜN BASKETBOL HAKKINDA KONUŞMAYACAĞIM"

1200x0

“Bugün basketbol hakkında konuşmayacağım. Basketbolla ilgili soruların önemi değil. Bu sabahleyin antrenmanı yaptığımızda 14 çocuk (sonra rakam 19 ’a yükseldi) ve bir öğretmen, buradan 400 eksen uzaktan öldürüldü. Son 10 gün içinde, bir süpermarkette yaşlı siyahi halk müziği öldürüldü, Güney Kaliforniya ’da kiliseye giden Asyalılar öldürüldü ve acilen de okulda öldürülen çocuklarımız var.”

“BIKTIM ARTIK! YETER”

f6f6c480-untitled-design

“Ne süre bir şeyler yapacağız?! Buraya gelip oradaki acınacak halde ailelere başsağlığı dilemekten yoruldum. Affedersiniz, üzgünüm. Sessizlikten bıktım. Yeter. Washington ’daki 50 senatör tarafından rehin tutuluyoruz. Meclis ’in birkaç yıl önce kabul ettiği HR8 ’e (Ateşli silahlar için arkadaki plan denetim gerekliliklerinin uygulanmasını öngören yasa tasarısı) oy vermeyi reddeden 50 senatör var. İki yıldır orada oturuyorlar ve oy vermemelerinin bir nedeni var: iktidarda kalmak. Siyasi partileri ne olursa olsun, Amerikalıların %90 ’ının tabanca satın edinmek istediğinin haberdar mısınız? Bıktım bundan böyle.”

BABASINI TERÖRİSTLER ÖLDÜRDÜ

nba-coach-steve-kerr-wants-more-background-checks-after-texas-massacre

Steve Kerr ’in babası Malcom Hooper Kerr, Lübnan ’ın başkenti Beyrut ’ta düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybetmişti. Malcolm Hooper Kerr, Ortadoğu ve Arap dünyası konusunda uzman bir profesördü. Arap tarihi profesörü olan Malcolm Kerr, Beyrut Amerikan Üniversitesi ’nin başkanıyken 18 Ocak 1984 ’te silahlı kişilerce öldürüldü. Malcolm Kerr, bir terör örgütünün iki üyesi kadar başından iki kere vurulmuştu.

Babasının öldürüldüğü sırada 19 yaşında olan ve halihazırda Arizona Üniversitesi ’nde öğrenci olan Steve Kerr, Amerika Birleşmiş Devletleri ’nde kontrolsüz silah nakliye hakkının büyük bir eleştirmeni ve yıllardır yaşanan katliamlara karşı ses yükselten birisi.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum