Asgari ücrete zam gelecek mi? Açıklamalar peş peşe geldi! Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi, ne zaman? - kars haber

En Düşük ücrete bu sene içerisinde ikinci zam gelip gelmeyeceği merak ediliyor.

Asgari ücrete zam gelecek mi? Açıklamalar peş peşe geldi! Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi, ne zaman? - kars haber
30 Mart 2022 - 12:57

En Düşük ücrete bu sene içerisinde ikinci zam gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Olağan şartlarda en az ücrete yılda bir kere zam uygulanmakta oysa enflasyon oranlarında sürekli yüksek seyir ve Rusya - Ukrayna savaşının Türkiye ekonomisi üzerindeki etkileri sebebiyle 2022 en düşük ücretinde ikinci zam tartışması gündeme geldi. Peki minimum ücrete zam gelecek mi?

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Minimum ücrete ikinci zam tartışmaları devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni bir izah etme da geldi. Gelen açıklamlara kadar en az ücrete Temmuz ayında ikinci zamma yeşil ışık yakılmış gözükmekte.

“Icabında sene ortasına doğru enflasyon ve günün koşulları değerlendirilerek her tarafta bir değer biçme yapılabilir” sözlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hatırlatılmasının ardından Erdoğan “Bakanımız sendikalarla görüşmelerini sürdürüyor. Yapılacak görüşmeler neticesinde de yıl ortasında böyle bir değerleme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır” biçiminde konuştu.

Asgari ücrette ikinci zam hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"acilen daha üçüncü aydayız. Sene ortasına geldiğimiz süre zaten Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanım da önüme mevcut durumu getirir. Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne dek arkadaşça görüntü alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler neticesinde de sene ortasında böyle bir değerleme gerektiğinde biz şüphesiz vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır."

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum