Asgari ücrete ikinci zam mı geliyor? AK Partili isimden açıklama! Asgari ücrete ne zaman zam gelecek? - kars haber

Minimum ücrete ikinci bir zam uygulamasının yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Asgari ücrete ikinci zam mı geliyor? AK Partili isimden açıklama! Asgari ücrete ne zaman zam gelecek? - kars haber
08 Mayıs 2022 - 23:53

Minimum ücrete ikinci bir zam uygulamasının yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Yayınlanan TÜİK verilerine tarafından enflasyon 2022 yılı Nisan ayında bir önceki avuç içi kadar yüzde 7,25, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 31,71, bir önceki yılın benzer ayına tarafından yüzde 69,97 ve on iki aylık ortalamalara kadar yüzde 34,46 artış oranında gerçekleşmişti. Peki en az ücrete her tarafta zam gelecek mi?

ASGARİ ÜCRETE İKİNCİ ZAM MI GELİYOR?

Türkiye Büyük Ahali Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Cevdet Yılmaz, bir canlı yayın programına davetli olarak oldukça çok merak edilen minimum vergi ile ilgili manâlı açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, konuyla ilgili "Vatandaşları enflasyona aleyhinde ezdirmemek için hükümetimiz tedbirler almaya devam edecek"açıklamasını yaptı.

"YIL ORTASINDA YENİDEN BİR DEĞERLENDİRME YAPILACAĞINI DUYUYORUZ"

"Şu Anda yıl ortasında her yerde bir değerleme yapılacağını duyuyoruz" ifadesini de kullanan Cevdet Yılmaz, "Minimum vergi yıl sonunda belirleniyor. Her halükarda belirlenirken gerçekleşen enflasyon dikkate alınarak yapılacak. Ne süre olur, ne süre değerlendirmeye alınır onu göreceğiz" dedi.

Yılmaz açıklamasına şu sözlerle devam etti:

"Vatandaşları enflasyona karşısında ezdirmemek için hükümetimiz tedbirler almaya devam edecek. Örnek atamak icabında asgari ücrette yılbaşında yüzde 50'nin üstünde yükselme yapıldı ve vergiden istisna ayla getirildi. KDV indirimi yapıldı, memura, emekli ve işçiye zam yapıldı. Şu Anda yıl ortasında bitmiş bir değer biçme yapılacağını duyuyoruz. Minimum aidat yıl sonunda belirleniyor. Her halükarda belirlenirken gerçekleşen enflasyon dikkate alınarak yapılacak. Ne vakit olur, ne vakit değerlendirmeye alınır onu göreceğiz. "

"GERÇEKLEŞEN ENFLASYON DİKKATE ALINARAK BAHIS YAPILACAKTIR"

"Ne vakit olursa olsun bu gerçekleşen enflasyon dikkate alınarak münazara yapılacaktır. Tabii son dönemlerde sıkıntılar var. Biz de görüyoruz dolayısıyla hükümetimiz zamanı geldiğinde bu gerçekleşen enflasyonu dikkate alarak yeniden belirlemeler yapacaktır."

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum