Asgari ücrete ikinci zam geliyor mu? 2022 Asgari ücret zammı ne zaman olacak? haberi

Asgari vergi konusu milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor.

Asgari ücrete ikinci zam geliyor mu? 2022 Asgari ücret zammı ne zaman olacak? haberi
23 Mayıs 2022 - 13:32

Asgari vergi konusu milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Temmuz ayına kısa bir süre kala "Asgari ücrete ilave zam olacak mı ve ne dek olacak?" sorularının yanıtları için gelişmeler yakından takip ediliyor. Son olarak minimum ödenti Temmuz zammının geleceği yönünde yüksek ihtimaller bulunurken, yılbaşında yapılan rekor zammın bir vakit devam etmesi gerektiği yönünde de böylece çok manzara bulunuyor. Peki 2022'de minimum ücrete ek zam olacak mı?

2022 ASGARİ ÜCRETE İKİNCİ ZAM GELECEK Mİ?

Enflasyon oranları sonrası Alıştırma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde en az aidat temmuz zammı değerlendirmeleri başlamış oldu. Rekor zam oranı sonrası ikinci bir zammın yapılması konusunda bambaşka fikirler bulunmakta.

Minimum ücret Temmuz zammının geleceği yönünde yüksek ihtimaller bulunuyor ancak yılbaşında yapılan rekor zammın bir zaman devam etmesi gerektiği yönünde fikirler de yer almakta.

"YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK devam ederken gündeme dair kayda değer açıklamalarda bulunarak şunları söyledi; "Asgari vergi rahat gelirli vatandaşımız ekonomik olarak koruması gündemimizdedir. Yakından peşine düşüp takip ediliyor. Vatandaşlarımızın yaşam koşulları bizim partimizin daima gündemindedir.

Geçtiğimiz günlerde konu hakkında açıklama yapan Egzersiz Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alim ise en az ücrete Temmuz zammının gündemde yer almadığını ifade etmişti. MKYK sonrası son dakika izah etme yapan Ömer Çelik, "Asgari ödenti rahat gelirli vatandaşımız hesaplı olarak koruması gündemimizdedir." cümlelerini kullanmıştı.

"YIL ORTASINA IÇTEN DEĞERLENDİRME YAPILABİLİR"

Basın mensuplarından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorulan 'Değerlendirme yapılabilir" hatırlatması üstüne Erdoğan "Şu Anda daha üçüncü aydayız. Sene ortasına geldiğimiz zaman zaten Alıştırma ve Sosyal Emniyet Bakanım da önüme mevcut durumu getirir." şeklinde cevap verdi.

"Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne dek dostça gösterme alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler neticesinde de sene ortasında böyle bir değerleme gerektiğinde biz muhakkak vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz." diyen Erdoğan, "Veren el alan elden hayırlıdır." yanıtını verdi.


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum