Ankara Valiliği'nden kar uyarısı haberi

Ankara Valiliği şehrin yüksek kesimlerinde ve kuzey ilçelerinde karla girift yağmur ve kar yağışı beklendiğini açıkladı.

Ankara Valiliği'nden kar uyarısı haberi
18 Mayıs 2022 - 09:53

Ankara Valiliği şehrin yüksek kesimlerinde ve kuzey ilçelerinde karla girift yağmur ve kar yağışı beklendiğini açıkladı. Meteoroloji ise, Doğu Anadolu Bölgesinde hava sıcaklığının 6 ila 10 derece azalarak hissedilir derecede düşeceğini bildirdi.

AKTÜEL 18.05.2022 09:42 Ankara Valiliği'nden kar uyarısı

Ankara Valiliği, şehrin bir takım bölgelerinde karla karmakarışık yağmur ve kar yağışının etkin olacağını belirtti.

Valilik kadar yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere tarafından, yarın (Çarşamba) akşam saatlerinden Perşembe günü sabaha kadar Ankara'nın yüksek kesimlerinde ve kuzey ilçelerinin (Çamlıdere, Kızılcahamam) yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlarıyla birlikte buzlanma ve don olayı beklenmektedir.

Buzlanma ve don olayı ile birlikte ani sıcaklık değişimleri ve zirai don riskine aleyhinde, ilk olarak tarımsal faaliyetlerle uğraşan üreticilerimiz olmak üzere vatandaşlarımızın tedbirli ve itinalı olmaları gerekmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

HAVA SICAKLIĞI 10 DERECE DÜŞECEK

Meteoroloji 12. Alan Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere kadar, Erzincan, Bayburt, Erzurum ve Ardahan'da hava sıcaklıklarının 19 Mayıs 2022 Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren 6 ila 10 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

22 Mayıs 2022 Pazar gününden itibaren ise sıcaklıkların artarak her yerde mevsim normalleri civarında seyredeceği, perşembe ve cuma günü Bayburt, Erzurum ve Ardahan'ın yüksek kesimlerinde sıcaklık düşüşüne tabi olarak karla girift yağmur ve yer yer kar yağışlarının görülmesi varsayım ediliyor.

Keza meteoroloji ekiplerince yapılan uyarıda, “Ani sıcaklık değişimlerine karşı tedbirli olunması ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınlayacağı hava tahmin raporlarının özenle takip edilmesi siklet arz etmektedir” denildi.

KUZEY EGE DENİZİ İÇİN FIRTINA UYARISI

Meteoroloji 2 ’nci Bölge Müdürlüğü, rüzgarın yarın Ege Denizi ’nin kuzeyinde saat 14.00 ’cilt itibaren, zamanla kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, kasırga şeklinde eseceği tahmin edildiğini bildirdi.

Fırtınanın, 19 Mayıs Perşembe günü saat 24.00 itibariyle etkisini kaybedeceği belirtildi. Ulaşımdaki mümkün aksamalara karşısında vatandaşlar ve denizciler uyarıldı.

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum