Ameliyatsız göz kapağı estetiği mümkün mü?

Ameliyatsız göz kapağı estetiği, plazma enerjisi üreten 'Plazma BT' isimli cihaz ile yapılır. Plazma enerjisi, maddenin 4. halidir. Göz ve çevresinde güvenle kullanılır. Özellikle, üst göz kapağı düşüklüğünde oldukça etkilidir. Plazma enerjisi, son yılların en gözde tedavi yöntemlerinden biridir.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği mümkün mü?
08 Eylül 2020 - 21:15

Plazma cihazı, havada bulunan iyonları ve gazları kullanarak bir enerji üretir. Bu enerji ile, uygulanan bölgedeki fazla doku buharlaşır. Fazla doku buharlaşarak yok olduğu için uygulama bölgesinde sıkılaşma oluşur. Yeni nesil plazma cihazlarında, kontrollü ve minimum enerji ile yapılan işlemlerde maksimum fayda sağlanır. İşlem sonrası iyileşme süresi çok daha hızlıdır. Plazma BT’de, başlıkla cilt bölgesinin sadece üst katmanına, enerji odaklanarak kontrollü ve minimum hasar verilir. Hasar verilen bölgede, fibroblast üretimi tetiklenir. Fibroblastlar, bağ doku yapısında bulunan, cilt bütünlüğünü sağlayan, deride oldukça önemli rolü olan hücrelerdir. Cildin gençliğini ve diriliğini sağlayan kolajen ve elastini fibroblast hücreleri üretir. Kolajen ve elastin azalması durumunda yaşlanma belirtileri meydana gelir.

Plazma cihazının, fibroblast üretimini artırımından dolayı, uygulanan cildin üst katmanında toparlanma, gerilme (yüzeyel facelift) etkisi sağlanır.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği yaklaşık 30 dakika sürer. Sonrasında bir iyileşme süresi vardır. Hastanın yaklaşık 15-20 gün güneş koruyucusu kullanılması önerilir. 1 ay sonra hasta kontrole çağırılır ve gerekirse rötuş yapılır. İşlem sonrası ilk 3 günde çok hafif bir şişme, ödem ve kabuklanma görülebilir. Bu tamamen normal ve beklenen bir durumdur. Bu dönemde, hastaya bazı krem tedavileri verilir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum