Amasya 'da faşist saldırıya SOL Parti 'den halk konseriyle yanıt: Özgür gelecek için omuz omuza! - kars haber

Amasya ’da mart ayında SOL Kültür göre düzenlenen edebiyat söyleşisine faşist bir grubun saldırmasının peşinde SOL Parti İl Örgütü, fazla sayıda yurttaşın katıldığı bir insanlar buluşması gerçekleştirdi.

Amasya 'da faşist saldırıya SOL Parti 'den halk konseriyle yanıt: Özgür gelecek için omuz omuza! - kars haber
14 Mayıs 2022 - 19:37

Amasya ’da mart ayında SOL Kültür göre düzenlenen edebiyat söyleşisine faşist bir grubun saldırmasının peşinde SOL Parti İl Örgütü, fazla sayıda yurttaşın katıldığı bir insanlar buluşması gerçekleştirdi. Yüzevler Mahallesi ’nde gerçekleştirilen buluşmada Sabahat Akkiraz ve Ruşani Badem sahne aldı. “Eşdeğer ve özgür gelecek için omuz omuza” denerek düzenlenen konsere çok sayıda yurttaş katıldı.

AKTÜEL 14.05.2022 18:36 Amasya ’da faşist saldırıya SOL Parti ’den halk konseriyle yanıt: Özgür gelecek için omuz omuza!

HABER MERKEZİ

Amasya ’da mart ayında faşist bir grubun SOL Kültür tarafından düzenlenen edebiyat söyleşisine saldırmasının gerisinde, kentte bugün çok sayıda yurttaşın katıldığı bir insanlar konseri düzenlendi.

“Eşdeğer ve özgür gelecek için omuz omuza” denerek düzenlenen konserden önce konuşan SOL Parti İl Başkanı Suat Sancak, yurttaşları selamladı. SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi İlknur Başer ise karanlığı defalarca beraber değil edeceklerini söyledi.

amasya-da-fasist-saldiriya-sol-parti-den-halk-konseriyle-yanit-ozgur-gelecek-icin-omuz-omuza-1015482-1.

Başer, şunları dile getirdi:

“TAM BAĞIMSIZ BİR MEMLEKET İSTERİZ”

“Bu topraklar, tarımda verimli topraklar oysa bugün topraklarımız, yaylalarımız, su kaynaklarımız, siyanürle madencilikle kirletilmek isteniyor. Açlığın, yoksulluğun, işsizliğin ortadan değil olduğu, çocukların gürbüzce büyüyüp serpildiği, laik bilimsel eğitimin hâkim olduğu, parasız, eşdeğer olarak sağlığa erişebildiğimiz, hastalanmadığımız; toprağı alın teriyle işleyen çiftçinin, işçinin, esnafın emeğinin hakkını aldığı, işsizliğin adının sadece sözlüklerde arandığı, yaylalarımızın, suyumuzun, toprağımızın siyanürle kirletilmediği, betonlaşmanın olmadığı, kadınların sokaklarda öldürülmediği, varlığı ile olabildiği, şiddetin, baskının, siyasi cezalandırma ve yasakların ortadan kalktığı, sömürünün ortadan kalktığı, tam bağımsız memleket isteriz. Sevginin, kardeşliğin, barışın, dayanışmanın, paylaşımın olduğu.”

Amasya'da gerçekleştirdiğimiz millet buluşması binlerce Amasyalının katılımıyla gerçekleştirildi. Dayanışması için @sabahatakkiraz'a teşekkür ediyoruz.

Anadolu'nun dört bir yanına ezilen halkın birliğini, dayanışma ve mücadelesini örgütlemeye devam edeceğiz. pic.twitter.com/iexCHljMe8

— SOL Parti (@solpartibilgi) May 14, 2022

“Emekçiler, kadınlar, gençler, kendimiz için, çocuklarımız için kuracağız” diyen Başer, “Biz halkız, saraylarda saltanat sürenler yok, ahali kazanacak. Türküler çoğalacak” ifadelerini kullandı.

amasya-da-fasist-saldiriya-sol-parti-den-halk-konseriyle-yanit-ozgur-gelecek-icin-omuz-omuza-1015481-1.

DAYANIŞMA İÇİN BURADAYIM

Sabahat Akkiraz ise dayanışma için Amasya ’da olduğunu söyleyerek “Amasya ’da etkinlik yapılamıyormuş. Nasıl da yapılıyor, bakın şu kalabalığa” diye konuştu.

SALDIRIDA 3 KİŞİ YARALANMIŞTI

SOL Kültür kadar mart ayında Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Girayalp Karakuş ’un katılımıyla düzenlenen kahvaltı ve edebiyat söyleşisine faşistler saldırmıştı. Ülkücüler, faaliyet katılımcılarına saldırıp korkutma etmişti. Saldırıda 3 birey yaralanmıştı.

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum