Altın yatırımcılarına kritik uyarı! Bu seviyeleri aşamazsa... haberi

Altın fiyatlarında son dakika hareketliliği sürüyor.

Altın yatırımcılarına kritik uyarı! Bu seviyeleri aşamazsa... haberi
20 Mayıs 2022 - 19:12

Altın fiyatlarında son dakika hareketliliği sürüyor. ABD Dolarının önde gelen para birimleri karşısında son 20 yılın en zinde seviyelerinden operasyon görmeye devam etmesiyle birlikte altın fiyatları da yükseldi. Altın fiyatları hakkında araştırma yapan yatırımcılara analistlerden kayda değer dikkat geldi.

altın-yeni

GRAM ALTIN BUGÜN NE KADAR?

Ons altının bu ay yüzde 5 ’e yakın bedel kaybetmesine rağmen dolar/TL kurunun yüzde 8 ’e yakın yükselmesiyle gram altın son bir ayın en yüksek seviyesine çıktı. Gram altın 940 lira seviyelerinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1530 TL, cumhuriyet altını ise 6 bin 331 liradan satışa sunuluyor.

altinnn

KRİTİK 1.837 DOLARI AŞAMAZSA 1.780 ’E GERİ GİDEBİLİR

Analistlere kadar zinde dolar ons altına nefes aldırmıyor ve fiyatlarda dalgalanma sürebilir. Teknik açıdan bakıldığında 200 günlük hareketli ortalamasına denk gelen 1.837 doların önemine dikkat çekiliyor. Uzmanlar, kısa vadede manalı bir iyileşme olması için bu noktanın üstünde arka arkaya kapanışlar yapılması gerektiğini düşünüyor.

Analistler, bir öteki takviye seviyesi 1.831 dolar/onsun kırılmasına yol açan aşağı hareketin en son ocak ayında görülen 1.780 dolar/ons seviyesine değin devam etme potansiyeli olduğuna dikkat çekici ediyorlar. Fed'in para politikasını sıkılaştırmada saldırgan olacağı beklentilerinin fiyatlanmaya devam edildiğini bildiren analistler, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı ile birlikte güvenli liman olarak altına gelmiş yatırımcıların çok büyük bölümünün uzun pozisyonlarını kapattıklarını savunuyor.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum