Alkollü sürücü, polisi görünce 'misafirliğe geldik' diyerek tanımadığı ailenin evine girmeye çalıştı - kars haber

Kütahya'da alkollü şoför İ.A.

Alkollü sürücü, polisi görünce 'misafirliğe geldik' diyerek tanımadığı ailenin evine girmeye çalıştı - kars haber
14 Mayıs 2022 - 01:07

Kütahya'da alkollü şoför İ.A. trafik polislerini fark edince aracını park edip, tanımadığı bir ailenin evine girmeye çalıştı. Yakalanınca polise direnerek, kimliğini vermek istemeyen İ.A.'nın daha önce alkollü vasıta uygulamak suçundan 3 kere ehliyetine el konulduğu ortaya çıktı.

GÜNCEL 14.05.2022 00:55 Alkollü sürücü, polisi görünce 'misafirliğe geldik' diyerek tanımadığı ailenin evine girmeye çalıştı

Kütahya Bahçelievler Mahallesi ’nde sözde seyir halinde olan 43 ABN 231 plakalı vasıta sürücüsü İ.A. ardından gelen trafik ekiplerini görür görmez aracını park etti. Polis, durumundan şüphe ettiği şoför İ.A. ’nın aracını durdurup içki muayenesi yapmak istedi. Annesi N.A. ile birlikte misafirliğe geldiğini iddia ederek aracını park ettiği binada tanımadığı bir ailenin dairesine girmeye çalışan şoför İ.A., içki muayenesini kabul etmezken, ehliyetini ve kimliğini vermedi.

Polis ekiplerine zorluk çıkarıp hakaretlerde bulunan İ.A. gözaltına alındı. Elleri kelepçelenen İ.A. polis aracına bindirildiği sırada annesi N.A. araya girdi. Alkollü direksiyon başına geçen oğlunu ‘Benim oğlum hekim. Parasıyla yok mi, içer ’ diyerek savunan anne N.A. polislere hareket etti.

Trafik ekipleri, şoför İ.A. ’nın polis merkezine götürülmesinin ardındaki arabulucu otoparka sürüklemek istedi. Anne N.A. bu sefer de araçlarının çekilmemesi için mücadele harcadı. Hakaret ettiği polis memurlarının davacı olması üzerine anne N.A. da ifadesi için polis merkezine götürüldü. Polis ekiplerince yapılan incelemede şoför İ.A. ’nın daha önce de 3 kere alkollü araç kullandığı için 2028 yılına değin ehliyetine el konulduğu tespit edildi. Soruşturma sürüyor. (DHA)

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum