AKP 'nin 'kahramanı ' Gülen sevdalısı çıktı; yandaş gazete haberini sildi - kars haber

Suudi Arabistan ’da düzenlenen “Kuran ’ı ve Ezanı Güzel Okuma” yarışmasında birinci olan, iktidara yakın medyanın övgüler dizliği ve Erdoğan ile fotoğrafı bulunan Muhsin Kara'nın, Fetullah Gülümseyen ’e hayran olduğu ortaya çıktı.

AKP 'nin 'kahramanı ' Gülen sevdalısı çıktı; yandaş gazete haberini sildi - kars haber
09 Mayıs 2022 - 11:45

Suudi Arabistan ’da düzenlenen “Kuran ’ı ve Ezanı Güzel Okuma” yarışmasında birinci olan, iktidara yakın medyanın övgüler dizliği ve Erdoğan ile fotoğrafı bulunan Muhsin Kara'nın, Fetullah Gülümseyen ’e hayran olduğu ortaya çıktı. Konuyu gündeme getiren gazeteci Barıştırma Terkoğlu, “Erdoğan, 30 Nisan'da, Suudilerle barışın sembolü olan Kara'yı, Saray'da ağırlamıştı. Birlikte fotoğraf çektirmişti. Kara da bu görüntüleri paylaşmıştı. Takvim mi? O da haberini sildi” diye yazdı.

AKTÜEL 09.05.2022 10:42 AKP ’nin ‘kahramanı ’ Gülen sevdalısı çıktı; yandaş gazete haberini sildi

AKP ’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğrafı bulunan ve iktidara yakın medyanın parlattığı, hakkında “Ayasofya ’ya müezzin olsun” önerileri yapılan Muhsin Kara ’nın Fetullah Gülümseyen ’e ve Fetullahçı yapının (FETÖ) medya organlarına yakın bir isim olduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barıştırma Terkoğlu, bugünkü “Başkanın camiayı karıştıran fotoğrafı” başlıklı yazısında, Suudi Arabistan'ın “Kuran ’ı ve Ezanı Güzel Okuma” yarışmasında birinci olan ve yolu Erdoğan ile 'kesişen' Muhsin Kara'nın hikayesini anlattı.

Terkoğlu, yazısında, o yarışmadan birinci çıkan ve Sivas Şarkışla ’da imamlık yapan Muhsin Kara'nın, Erdoğan'ın Suudi prensle 'barışmasından' derhal daha sonra iktidar kadar 'kahraman' bildiri edildiğini hatırlattı.

ERDOĞAN TELEFONLA ARADI, TEBRİK ETTİ

Anadolu Ajansı ’ndan TRT ’ye, Muhsin Kara ’nın ezan okuyuşu günlerce anlatıldığını, hatta “Ayasofya ’da müezzin olsun önerileri” yapıldığını aktaran Terkoğlu, Kara'nın Sivas Belediyesi ’nden Tapu Kadastro Müdürlüğü ’ne dek kurumların iftar programlarında kürsüye çıkarıldığını anlattı.

Terkoğlu'nun yazısında, Erdoğan'ın Kara'yı telefonla arayarak tebrik ettiği ayrıntısı da yer aldı.

Şimdi 'sakallı' olan Kara ’nın badem bıyıklı fotoğrafıyla yaptığı açıklamalar ortalığa saçıldığını belirten Terkoğlu, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“GÜLÜMSEYEN ŞİİRLERİ ARŞİVDEN ÇIKTI”

"BIR ZAMANLAR katıldığı toplantılar, FETÖ kanalında, FETÖ etkinliklerinde kürsüdeki görüntüleri, kendisini yetiştiren 'FETÖ abileri' ile yurtdışı buluşmaları, okuduğu Gülen şiirleri arşivden çıktı. Erdoğan ’a yolsuzluk göndermeli 17-25 Aralık dönemi çıkışları, 'zalime fırsat verme ya Rab' duaları, 15 Temmuz ’da askere destek mesajları, FETÖ karşıtlarına 'çakal sürüleri' açıklamaları elden ele dolaştı."

Gülen ’in takipçisi Kara ’nın sesini çok sevdiğini anlatan Terkoğlu; “F Tipi etkinliklerde, teknolojinin imkanlarıyla, Güler Yüzlü ile Kara'nın düet yaptığını” da açıkladı.

Terkoğlu; Gülen ’in 'Sonsuz Nur'unu seslendiren Kara'nın, sosyal ağ hesabından Gülümseyen ’i etiketleyerek şu ifadeleri yazdığını anlattı:

“Bakıp seni gören aşık, başka cemali neylesin, dostluğuna eren sadık, başka visali neylesin.”

TAKVİM HABER YAPTI, SONRADAN SİLDİ

'Muhsin Kara' konusunun daha sonra yandaş medyayı da 'tedirgin' ettiğini gösteren Terkoğlu, Savcılığa Muhsin Kara dosyası sunulduğunu da paylaştı.

Terkoğlu, iktidara yakınlığıyla tanıdık Sabah Grubu ’na ait Yıllık gazetesinin “Muhsin Kara ’nın FETÖ paylaşımları sosyal medyada tartışma konusu oldu: Bir açıklama istiyoruz” şeklinde bir haber yaptığını da anlattı.

"Birileri 'şşşş' demiş olacak oysa, Muhsin Kara hadisesi, sessizliğe terk edildi" diyen Terkoğlu, yazısında, "Zira Erdoğan, 30 Nisan'da, Suudilerle barışın sembolü olan Kara'yı, Saray'da ağırlamıştı. Birlikte resim çektirmişti. Kara da bu görüntüleri paylaşmıştı. Yıllık mi? O da haberini sildi. Biat ve itaat, sus deyince susulan bir düzendi" ifadelerini kullandı.

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum