AKP'li Kandemir'den 'asgari ücrete ara zam' sorusuna yanıt: Konuyla ilgili çalışmalar yapılıyor haberi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, en düşük ücrete ara zam ile ilgili bir soruya, "Milletimizin sokakta, vatandaşımızın derdi bizim derdimiz.

AKP'li Kandemir'den 'asgari ücrete ara zam' sorusuna yanıt: Konuyla ilgili çalışmalar yapılıyor haberi
25 Mayıs 2022 - 17:38

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, en düşük ücrete ara zam ile ilgili bir soruya, "Milletimizin sokakta, vatandaşımızın derdi bizim derdimiz. Orada bir problem varsa o problem bizim problemimiz. İlgili bakanlarımız konuyla ilgili çalışmalarını yapıyorlar" yanıtını verdi.

EKONOMİ 25.05.2022 16:57 AKP'li Kandemir'den 'asgari ücrete ara zam' sorusuna yanıt: Konuyla ilgili çalışmalar yapılıyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, en az ücrete ara zam ile ilgili bir soruyu, ''İlgili bakanlarımız konuyla ilgili çalışmalarını yapıyorlar'' şeklinde yanıt verdi.

NTV yayınında konuşan Kandemir, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Kandemir, “Yılbaşında en az ücrete, memur ve emekli maaşlarına ciddi bir zam yapıldı. Tarihi bir artma fakat mevcut durumda enflasyonla alım gücü düştü. Temmuz ayında bir ayar beklentisi var? Nasıl bir çalışma var?" sorusuna şu yanıtı verdi: “Milletimizin sokakta, vatandaşımızın derdi bizim derdimiz. Orada bir problem varsa o problem bizim problemimiz. İlgili bakanlarımız konuyla ilgili çalışmalarını yapıyorlar.”

'ENFLASYONDA HİSSEDİLİR DÜŞÜŞ OLACAK'

Sonbahardan itibaren enflasyonda hissedilir bir düşüş olacağını da savunan Kandemir, savundu. Kandemir, şöyle konuştu:

“Dünyada hemen hemen bütün ülkeler enflasyonla mücadele etme gayreti içerisindeler. Hükümetimiz önemli adımlar atıyor atmaya devam ediyor. Vatandaşımız bunun Türkiye'nin müstakil meselesi olmadığını görüyor. İstikrarlı hükümetin bu sorunların üstesinden gelebileceğini de görüyor. Mücadeleye devam edeceğiz. Attığımız adımların etkisini de görüyoruz sokakta. Sonbahardan itibaren enflasyonda hissedilir bir düşüş de olacak. Yaz süresi içerisinde de bunu hissedeceğiz. Çarşıda pazarda kademeli bir şekilde göreceğiz ancak fiyatlarda iyileşme olacak.”

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum