AKP 'li belediye, milyonluk arsaları sıraya koydu: Geçen ay satılan arsanın bitişiği de satışa çıkarıldı - kars haber

Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı(TOKİ), Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Belediyeler az daha arsa satışı yarışına girdi.

AKP 'li belediye, milyonluk arsaları sıraya koydu: Geçen ay satılan arsanın bitişiği de satışa çıkarıldı - kars haber
30 Mart 2022 - 17:20

Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı(TOKİ), Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Belediyeler az daha arsa satışı yarışına girdi. AKP ’li Belediye, geçen ay AKP Milletvekili Vahit Kiler ’in şirketine sattığı, Kemerburgaz ’daki arsanın bitişiğindeki arsayı da satışa çıkardı.

AKTÜEL 30.03.2022 16:43 AKP ’li belediye, milyonluk arsaları sıraya koydu: Geçen ay satılan arsanın bitişiği de satışa çıkarıldı Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

AKP ’li Eyüpsultan Belediyesi, geçen ay AKP Milletvekili Vahit Kiler ’in şirketine sattığı, Kemerburgaz ’daki arsanın bitişiğindeki arsayı da satışa çıkardı. Kiler GYO ’nun 341 milyon liraya aldığı arazinin bitişiğindeki arsa için Belediye, takriben 131 milyon lira muhammen değer belirledi.

Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı(TOKİ), Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Belediyeler hemen hemen arsa satışı yarışına girdi. İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul Boğazı ’nda, Tarabya Oteli ’nin arkadaki tarafında yer alan 142 metrekarelik arsayı, 5 milyon 680 bin TL muhammen bedel üzerinden satışa çıkardı. Metrekaresi 40 bin TL ’ye gelen arsanın satışı ile ilgili duyuru bugün Devlete Ait Gazete ’de yayımlandı.

Bugünkü Resmi Gazete ’de AKP ’li Eyüpsultan Belediyesi ’nin de bir arazi satışı ilanı yer aldı. Geçtiğimiz aylarda Eyüpsultan Belediye Meclisi ’nden satış kararı alan AKP ’li Belediye, laf konusu 8 bin 741 metrekarelik arsayı satış listesine koydu. Kemerburgaz ’daki Özel Eyüboğlu Okullarının bitişiğinde yer alan arsa için Belediye, 131 milyon 115 bin 150 TL muhammen bedel belirledi. Satmak ihalesi 13 Nisan 2022 tarihinde yapılacak.

akp-li-belediye-milyonluk-arsalari-siraya-koydu-gecen-ay-satilan-arsanin-bitisigi-de-satisa-cikarildi-997445-1.

Eyüpsultan Belediye ’si geçen ay da laf konusu arsanın bitişiğinde bulunan, 558 ada 2 parseli ihale ile satmıştı. 15 bin 840 metrekare büyüklüğündeki arazi için, 237 milyon 601 bin 350 TL muhammen değerinde belirleyen Belediye arsayı, 9 Şubat 2022 tarihinde Kiler GYO ’ya 341 milyon TL ’ye satmıştı. Laf konusu arsaya 6 katlı inşaatlar yapılabilecek.

KİLER GYO KAP ’A BİLDİRİMDE BULUNDU

Kamuyu Işıklandırma Platformu ’na(KAP) bildirimde bulunan Kiler GYO şu açıklamayı yapmıştı:

“Şirketimiz Eyüpsultan Belediye Başkanlığı kadar yapılan İstanbul İli Eyüpsultan İlçesi Kemerburgaz Mithatpaşa Mahallesi 558 ada 2 parselin arsa satışı ihalesine katılmıştır. Yapılan ihalede arsa satışı karşılığı 341.000.000. TL ile en yüksek önerge şirketimiz tarafından verilmiştir.”

Söz konusu arsayı, muhammen bedelin takriben 100 milyon daha üzerinde bir bedelle bölge Kiler GYO, Kiler Holding A.Ş. ’ye bağlı bir şirket ve şirket AKP Milletvekili Vahit Kiler ’in ailesine ait. 4 dönem AKP ’den Bitlis milletvekili seçilen Vahit Kiler, Kiler GYO ’da da Idare Heyeti Başkan Yardımcısı olarak bulunuyor.

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum