AKP'den asgari ücret ve 3600 ek gösterge açıklaması - kars haber

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Belirlenmiş Akbaşoğlu, en düşük ücrete ikinci defa zam yapılması talebine ilişkin, "En Az ücretlilerin durumu ele alınacak" dedi.

AKP'den asgari ücret ve 3600 ek gösterge açıklaması - kars haber
30 Mart 2022 - 16:18

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Belirlenmiş Akbaşoğlu, en düşük ücrete ikinci defa zam yapılması talebine ilişkin, "En Az ücretlilerin durumu ele alınacak" dedi. 3600 ilave gösterge hakkında ise Akbaşoğlu, "Bu yılın birincil yarısına değin 3600 ilave göstergeyle ilgili kanuni düzenlemenin çıkacağını tarif etmek isterim" dedi.

AKTÜEL 30.03.2022 14:37 AKP'den asgari ücret ve 3600 ek gösterge açıklaması Abone Ol google-news

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Belirli Akbaşoğlu, minimum ücretlilerin durumunun ele alınacağını ifade etti. 3600 ilave gösterge hakkında konuşan Akbaşoğlu, "Bu yılın ilk yarısına değin kanuni düzenlemenin çıkacağını tarif etmek isterim" ifadelerini kullandı.

Emin Akbaşoğlu, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Asgari vergi, sözleşmeli personel, emeklilikte yaşa takılanlar ve 3600 ek göstergeye ilişkin olarak konuşan Akbaşoğlu, "Değerlendirmeler yapılarak 1 Temmuz'da memur ve emeklilere ücret artışı yapılacak. Bu bağlamda en az ücretli kardeşlerimizin durumu da ele alınacak" ifadelerini kullandı.

"Bu yılın birincil yarısına dek kanuni düzenlemenin çıkacağını anlatmak isterim" diyen Akbaşoğlu, "EYT'li kardeşlerimizle helalleşeceğiz, ne yapacağımızı bu yıl açıklayacağız" diye konuştu.

Sözleşmeli personellerle ilgili çalışmaların devam ettiğini bildiren Akbaşoğlu, "Teferruatlar ortaya çıktıkça kamuoyuyla paylaşacağız" değerlendirmesini yaptı.

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum