Akılalmaz olay! Köpek zannediliyordu, vahşi kurt çıktı

Ile de France bölgesinde yaşayanlar, haftalarca etrafta başıboş gezen bir kurdu "terk edilmiş köpek" sandı. Bölgedeki bir avcı, köpek zannettiği hayvanı "sahibi kimse gelip alsın" diye sosyal medyada bildiri verince, Fransa Biyoçeşitlilik Ofisi (OFB) Yvelines bölgesinde "sahibi aran.

Akılalmaz olay! Köpek zannediliyordu, vahşi kurt çıktı
29 Kasım 2021 - 18:13

Ile de France bölgesinde yaşayanlar, haftalarca etrafta başıboş gezen bir kurdu "terk edilmiş köpek" sandı.

Bölgedeki bir avcı, köpek zannettiği hayvanı "sahibi kimse gelip alsın" diye sosyal medyada bildiri verince, Fransa Biyoçeşitlilik Ofisi (OFB) Yvelines bölgesinde "sahibi aranılan köpeğin" kurt olduğunu açıkladı.

OFB, barbar kurdun yeni bir yaşam alanına kavuşmak için bölgeden geçmeye çalıştığını bildirdi.

BİRÇOK EVCİL HAYVAN TERK EDİLDİ

Yeni müşteri koronavirüs salgınının etkisini gösterdiği Avrupa ülkelerinden Fransa'da, son dönemde sokaklarda sahipsiz birçok evcil hayvan görülmeye başlandı.

Alan sakinlerinin de barbar kurdu sahipsiz bırakılan köpeklerden biri sandıkları için bu yanılgıya düştükleri açıklama ediliyor.

Fransa Hayvanları Koruma Derneği (SPA) verilerine kadar, 1 Mayıs'tan bu yandan ülkede 11 binden pozitif evcil hayvan sokağa terk edilmiş durumda.

AA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum