Akılalmaz olay! Evlilik hayali kuran iki çifti de aynı şekilde dolandırdı - kars haber

ÖNCE KİRALADI, DAHA SONRA TADİLAT VAR DEDİ Olay Küçükçekmece İnönü Mahallesi'nde ayrı tarihlerde meydana geldi.

Akılalmaz olay! Evlilik hayali kuran iki çifti de aynı şekilde dolandırdı - kars haber
10 Mayıs 2022 - 21:51

ÖNCE KİRALADI, DAHA SONRA TADİLAT VAR DEDİ

Olay Küçükçekmece İnönü Mahallesi'nde ayrı tarihlerde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, nişanlılarıyla birlikte konut kiralamak isteyen Beytullah Buğra ile Hasan Çelikten internet sitesinden ev buldu. sonradan emlakçı Ozan Osman K., ile tanışıp irtibata geçtikten sonra, emlakçı çiftlere farklı zamanlarda benzer evi gösterdi. Daireyi beğenen Buğra çifti 12 bin TL, Çelikten çifti ise 12 bin 750 TL karşılığında anlaşma imzalayarak anlaştı. Anlaşmanın arkasında Ozan Osman K., kurul, 2 kaparo ve bir kira bedelinin kardeşi Ulaş K. ’nin hesabına atılmasını istedi. Parayı Ulaş K. ’nın hesabına atan çiftler düğünlerine az bir vakit kala eve taşınmak istese de emlakçı tarafından tadilat ve diğer türlü bahanelerle oyalandılar.

2

SABIKALARI KABARIK

Nişanlısıyla eve bakmaya gelen Beytullah Buğra, Hasan Çelikten ve nişanlısının emlakçıyla tartıştığını fark etti. İhbar üstüne olay yerine polis ekipleri geldi. Polislerin yanında iki çifte de mağduriyetlerini gidereceğine ve hesaplarına 5 bin TL mağduriyet parası ekleyip göndereceğine dair söz verdi. sonra çiftler emlakçıya ulaşamadığı için savcılığa artan bir şekilde davacı oldu. Şikayet üstüne Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine emrindeki ekipleri haklarında yakalama kararı bulunan evlerin sahibi Hülya Ç., ve kardeş olan Ulaş K., ile Ozan Osman K. ’yi yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerin gerisinde evlerin sahibi olan Hülya Ç., ile haklarında 10 farklı dolandırıcılık şikayet dosyayı olan kardeşler adliyeye sevk edildi.

4

"İNTİHAR ETMİŞ ŞU LAHZA HASTANEDEYMİŞ"

Emlakçı kadar 12 bin 750 TL dolandırılan ve nikah arifesinde büyük mağduriyet yaşadıklarını anlatan Beytullah Buğra, “Başımıza fena bir durum geldi. Biz yeni evlenmek üzereyiz. Nişanlımla beraber ilanlardan daire bakıyorduk. Daireyi bulduğumuzda bir emlakçıyla görüştük. Emlakçıyla haberleştik yolda bambaşka bir kişinin daireyi göstereceğini söyledi. Daireyi kullanmak için Ozan Bariz bizi dolandıran adam daireye getirip bizi gezdirdi. O arada daireye bakmaya öbür kişilerde gelmişti. Daireyi gezdikten sonra tutulmasın diye sözleşmeyi yaparken konut sahibiyle görüştürmedi. Ben hallediyorum her şeyi tüm yetkilerim var dedi. Emlakçı ben sizi ev sahibine sonra göstereceğim diye oyaladı lakin göstermedi. Sözleşmeyi yaptıktan sonradan kardeşi Ulaş K. ’nin hesabına tüm parayı gönderdik. Şubat ayından beri bizi oyaladı. Yakın zamanda da düğünümüz var evsiz açıkta kaldık. Çeşitli sebeplerle bizi oyaladı ve en son artık paramızı istediğimizde de burada tartışma yaşadık polisler de geldi. Paramızı göndereceğini söyledi. Sizi mağdur etmeyeceğim dedi. Ondan sonradan da piyasadan kayboldu. Aldığımız bilgilere göre de intihar etmiş şu lahza hastanedeymiş” şeklinde konuştu.

5

"AYRINTILARIYLA YALAN YANLIŞ BİLGİLER"

Emlakçılardan davacı olan Buğra, “Biz zorunlu mercilere başvuruyu yaptık. Savcılıktan soruşturmayı başlattık. Karakolda ifademizi de verdik. Bizden iki depozito bir kira dahası emlakçı komisyonu almak üzere 12 bin 750 TL aldı. Cumartesi günü buraya geldiğimizde diğer bir çiftin işlemlerinde de can sıkıntısı olduğunu gördük. Bizim kira kontratındaki ev sahipleri adı altındaki şahısların bilgileri adamakilli asılsız bilgilerle doldurulmuştu. Onların haberi büyük bir ihtimalle değil çünkü o kadar kişiler değil. Benim inandığıma göre TC kimlik numaraları bile yanlış. Tüm belgeleri kopyalarıyla karakola savcılığa ilettik” diyerek tepki gösterdi.

1

"PARAYI GÖNDERMEYECEĞİNİ ANLADIK"

Dolandırılan öteki mağdur Hasan Çelikten “İnternet sitesinden bir tane ev bulduk. Sonradan emlakçıyı aradık. Emlakçı başka bir emlakçıya yönlendirdi. O emlakçı burada bulunan 7. Kat 42 numaralı daireye getirdi. Biz daireyi görüp beğendik ve hemfikir olmak istediğimizi söyledik. Nişanlım emlakçı ile birlikte ofisine geçti. Kaşeli ve imzalı şekilde sözleşme yaptılar. Sözleşmeyi yaptıktan sonra anahtarı vermedi bize. Söyleşmeyi yaptıktan sonra bizden iki kira bir depozito istedi. İki kira bir depozito bedeli toplam 12 bin lira hesabına aktardık. Hesapta kendi hesabı değil şahısın adı Ozan Osman Belirgin kardeşi Ulaş Belirgin adına cumartesi günü 12 bin TL EFT gönderdim. EFT ’yi bu gün gönderdikten sonra anahtarı bugün vereceğim, yarın vereceğim, tadilat var diye diye bizi iki hafta boyunca oyaladı. O iki hafta her tarafında biz de konut bakmadık. Mayıs ayında da düğünümüz var fazla mağdur durumdayız. Konut arıyoruz hala. Geçen hafta cumartesi günü buraya geldik evin durumunu görmeye. Bize evi su bastığını söyledi lakin evi muhakkak göstermedi. Beşinci katta hülya denen bir kişi var. O şahısın yanında çıktığımızda konut sahibi benim akrabam Almanya ’da şu an muhakkak evi kiralamak istemiyor şeklinde konuştu. Buna istinaden bizde o süre bizim gönderdiğimiz parayı bize gönder dedik. Onu da pazartesi mağduriyet parasıyla birlikte ben sizin hesabınıza göndereceğim dedi. Biz göndermeyeceğini anladık zaten. Anladığımız için polisi aradık polis geldi” İfadelerini kullandı.

3

"SÜREKLİ SAVCILIĞA GİDİYORMUŞ, TAKİPSİZLİK KARARI ÇIKIYORMUŞ"

Savcılıkta bununla ilgili çoğu geçmişinin olduğunu dile getiren Hasan Çelikten “Ozan ’da polislerin önünde parayı göndereceğine dair her tarafta söz verdi fakat göndermedi. Ondan sonradan pazartesi atacaktı parayı atmadı. Salı oldu Çarşamba oldu atmadı. Kendisine de ulaşamıyoruz şuan tüm telefonları kapalı. Bugün savcılığa gidip gerekli mercilere şikayette bulunduk. Oradan karakola geçip ifademizi verdik. Şu lahza bu parayı almamızın hiçbir imkanı yokmuş gibi gözüküyor. Bu şahıs bir yıldır üçkâğıt yapıyormuş. Sürekli savcılığa gidiyormuş takipsizlik kararı çıkıyormuş. Ben bu cesareti nereden bulduğunu da anlayamıyorum. Kendi kaşesi imzası her şeyi burada” dedi. (İHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum