Ailesini ve cemaati eleştirerek intihar eden Enes Kara 'nın babası yurdu övdü

Ailesinin zoruyla cemaat yurdunda kaldığını anlattığı bir video paylaşarak yaşamına son veren Enes Kara ’nın babası, “Kaldığı yer hoş insanların kaldığı yer.

Ailesini ve cemaati eleştirerek intihar eden Enes Kara 'nın babası yurdu övdü
11 Ocak 2022 - 13:41

Ailesinin zoruyla cemaat yurdunda kaldığını anlattığı bir video paylaşarak yaşamına son veren Enes Kara ’nın babası, “Kaldığı yer hoş insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını öğüt ettim. Devlet yurdunda tatbik yapmadık. Durumumuz iyi. manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim” biçiminde konuştu.

Ailesini ve cemaati eleştirerek intihar eden Enes Kara ’nın babası yurdu övdü

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara, çektiği videoda ailesinin zoruyla cemaat yurdunda kaldığını anlatarak yaşamına son verdi. Kara, yaşamına son vermeden önce çektiği videoda ailesini ve cemaat yurdundaki uygulamalardan şikayetçi olarak, “Şu lahza onların zoruyla cemaat yurdunda kalıyorum. Lisede ve ortaokulda tekrar böyle medreselere sıkça geliyordum bazı tatillerde yatılı kalıyordum. O zamanlar da istemiyordum lakin ailem zorluyordu ve haftada 1-2 gün geliyordum veya yılda 1-2 hafta yatılı kalıyordum fazla da şiddet değildi bundan başka maksimum üniversiteye değin gelirim zaten diye düşünüyordum. Burada süre namazları zorunlu. Cemaat şeklinde kılıyoruz namazdan sonradan ders var vs. 30dk sürüyor takriben her süre, günlük 1 saat burada olan kitaplardan okuman zorunlu haftanın 3 günü cemaat dersine katılman gerekli yemekleri tekrar öğrenciler yapıyor, haftanın 1 günü temizliği tekrar biz yapıyoruz” dedi.

ENES KARA'NIN BABASI CEMAATİ ÖVDÜ

Çocuğunun ölümünden sonra TELE1 ’den Fırat Yeşilçınar ’a konuşan babanın kullandığı ifadeler ise uyarı çekti. Baba Mehmet Kara, Nur cemaatine övgüler getirerek oğlu hakkında, “Kesintisiz telefonla oynuyordu. İçine kapanık birisiydi. Fazla konuşmazdı. Çevresiyle falan da konuşmazdı. Videosunu izledim” dedi.

Kaldığı yurt hakkında, “Kaldığı yer hoş insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını nasihat ettim. Devlet yurdunda kullanım yapmadık. Durumumuz iyi. manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Aralıksız arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır daha sonra alışır dedim. Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay ’a. Biz kimseden davacı değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık” ifadelerini kullandı.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum