Adana'da gösteri yürüyüşü, basın açıklamaları ve açık hava toplantıları 24 Mayıs'a kadar yasaklandı - kars haber

Adana Emniyet Müdürlüğü, misafir etme yürüyüşü, açık hava toplantıları ve basın açıklamaları gibi etkinliklerin 24 Mayıs'a dek yasaklandığını bildirdi.

Adana'da gösteri yürüyüşü, basın açıklamaları ve açık hava toplantıları 24 Mayıs'a kadar yasaklandı - kars haber
09 Mayıs 2022 - 12:45

Adana Emniyet Müdürlüğü, misafir etme yürüyüşü, açık hava toplantıları ve basın açıklamaları gibi etkinliklerin 24 Mayıs'a dek yasaklandığını bildirdi. Kararda siyasi partiler ve sendikaların yapacağı etkinlikler hariç tutuldu.

GÜNCEL 09.05.2022 12:35 Adana'da gösteri yürüyüşü, basın açıklamaları ve açık hava toplantıları 24 Mayıs'a kadar yasaklandı

Adana Emniyet Müdürlüğü, siyasi partiler ve sendikaların oluşturacağı faaliyetler hariç, gösteri yürüyüşü, açık hava toplantıları ve basın açıklamaları gibi etkinliklerin 24 Mayıs'a kadar yasaklandığını bildirdi.

Güvenlik Müdürlüğü'nün yazılı açıklamasında sivil toplum kuruluşlarıyla diğer hakiki ve tüzel kişiler göre basın açıklaması veya aynı isimler aşağı düzenlenen eylem ve etkinliklerde katılımcıların bir yerde toplanarak basın açıklamasını gerçekleştirecekleri yere yürüyüş yaparak gitmelerinin yayalara ait ve araç trafiğini kısmen veya ayrıntılarıyla engellediğinin, kamu refah ve esenliğini tehlikeye düşürdüğünün, başkalarının yargı ve hürriyetlerini kısıtladığının saptama edildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bilhassa, halkın yoğun olduğu alışveriş merkezleri, millet hizmeti görülen bina ve sözde kuruluşların çevresi, kaldırım ve cadde üzerlerinde yapılan basın açıklamalarıyla güya eylemler, bu etkinliği düzenleyenler ve o civarda yer alan halkın güvenliği açısından sakıncalar doğurabilmektedir. İlimiz sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyeti kamu esenliğinin sağlanması nedeniyle siyasi parti ve sendikaların yapacağı etkinlikler hariç, il genelinde park, bahçe, genel yollar, kamu binaları, STK önleri, umuma açık ve kapalı alanlarda açık ya da kapalı yer toplantıları, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma gibi tüm faaliyetlerin, eylem ve etkinliklerin yapılması ve bu amaçla şehir merkezine gelebilecek olan kişilerin ve araçların Adana il merkezine girişleri 24 Mayıs'a dek yasaklanmıştır."​

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum