Açıklama düzeltildi: İsveç ve Finlandiya dışişleri bakanları Türkiye'ye gelmiyor haberi

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde ve Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto'nın Türkiye'yi ziyaret edeceğine ilişkin yapılan tanımlama düzeltildi.

Açıklama düzeltildi: İsveç ve Finlandiya dışişleri bakanları Türkiye'ye gelmiyor haberi
17 Mayıs 2022 - 10:07

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde ve Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto'nın Türkiye'yi ziyaret edeceğine ilişkin yapılan tanımlama düzeltildi. İsveç Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Finlandiyalı ve İsveçli üstteki düzey temsilcilerden oluşan diplomatik heyetin Türkiye'ye gideceği bildirildi.

AKTÜEL 17.05.2022 09:35 Açıklama düzeltildi: İsveç ve Finlandiya dışişleri bakanları Türkiye'ye gelmiyor

İsveç Dışişleri Bakanlığı, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde ve Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto'nın Türkiye'yi ziyaret edeceğine ilişkin yaptığı açıklamayı düzeltti.

Bakanlıktan yapılan yeni açıklamada, Finlandiyalı ve İsveçli üst düzey temsilcilerden oluşan diplomatik heyetin Türkiye'ye gideceği duyuruldu.

Hem, Linde ve Haavisto'nın Ankara ziyaretine dair daha önce yapılan açıklamanın düzeltildiği ifade edildi.

İsveçli Bakan Linde, haber ajansı TT'ye yaptığı açıklamada, diplomatik heyetin bu hafta içinde Ankara'da görüşmelere başlayacağını söyledi.

İsveç Dışişleri Bakanlığı daha önce Linde ve Haavisto'nın, iki ülkenin NATO'ya üyelik başvurularını görüşmek için Ankara'ya gideceğini açıklamıştı.

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum