ABD 'de Çok Sayıda Uçuş İptal Edildi haberi

Amerika ’da havayolları yeni haftanın birincil gününün ilk saatlerinde yüzlerce uçuşu iptal etmek zorunda kaldı.

ABD 'de Çok Sayıda Uçuş İptal Edildi haberi
28 Haziran 2022 - 00:26

Amerika ’da havayolları yeni haftanın birincil gününün ilk saatlerinde yüzlerce uçuşu iptal etmek zorunda kaldı. Yaz sezonunda, talebin salgın öncesi rakamlara dönmesi ve çalışan sayısının eksik olması iptallere neden olarak gösteriliyor.

Talebin yüksek olduğu bu dönemde, pilotlardan uçaktaki mürettebata kadar personel eksikliği, bugünlerde havayolu şirketlerinin en büyük sorunu.

Dün takriben 900 uçuşun iptal olmasının arkasından, yeni haftanın ilk gününde, daha günün başladığı birincil saatlerde yaklaşık 700 uçuş iptal oldu.

Amerika ’da Cuma günü havaalanlarında yaklaşık 2,5 milyon birey uçaklarına binmeden önce taramadan geçti. Bu 2020 ’in ilk dönemindeki günlerden bu yanlamasına en yüksek rakam.

Bu da havayolu şirketlerinin salgın dönemini atlattığını belirten kayda değer işaretlerden biri. 2020 ’nin 11 Şubat ’ında 2 milyon 510 bin kişi taramadan geçmişti. 2019 ’un benzer günündeyse bu sayı 2 milyon 730 bin kişiydi.

Amerika genelinde Cuma günü de 711 uçuş iptal olmuş, 6 bin uçuş da gecikmeli gerçekleşmişti.

Yetkililer uçak yolcularına havaalanlarına erken gitmelerini öğüt ediyor.

Cuma günü havayolu endüstrisi ticaret grubu Airlines for America, Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg ’e bir mektup yazarak personel eksikliğinin hoş havalarda bile uçuşları etkilediğini belirtmiş ve Buttigieg ’ten sorunun çözümü için bir buluşma talep etmişti.

Amerika ’da 4 Temmuz Özgür Günü ve bu da tatilcilerin sayısını arttıran bir etken.

Havayolu şirketlerinin karşılaştığı zorlukların bu sürede artarak devam etmesi bekleniyor.

Personel eksikliği, Avrupa ’daki havayolu şirketleri ve havaalanlarında da bugünlerde manâlı bir sorun.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum