6 ilde FETÖ operasyonu! Çok sayıda kişiye gözaltı, aralarında avukatlar da var

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, kapatılan Polis Akademisi Başkanlığına alt Güvenlik Bilimleri Fakültesi'nden ilişiği kesilen öğrenciler hakkında yürütülen soruşturmada saptama edilen fişlemeler, birbirini izleyen aramalar, HTS kayıtları, aleyhteki ifade ve teşhisle.

6 ilde FETÖ operasyonu! Çok sayıda kişiye gözaltı, aralarında avukatlar da var
26 Kasım 2021 - 10:00

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, kapatılan Polis Akademisi Başkanlığına alt Güvenlik Bilimleri Fakültesi'nden ilişiği kesilen öğrenciler hakkında yürütülen soruşturmada saptama edilen fişlemeler, birbirini izleyen aramalar, HTS kayıtları, aleyhteki ifade ve teşhisler doğrultusunda şüpheliler belirlendi.

36 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Bu doğrultuda 12'si avukat ve avukat stajyeri 36 zanlının gözaltına alınması için Ankara merkezli 6 ilde işlem kararı alındı.

Şüphelilerin yakalanmasına karşın çalışmalar, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince sürdürülüyor.

Kaynak: AA


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum