250 kiloluk domuzu vurup fotoğraf çektirdiler! Tarladan çıkartmak ise saatler sürdü haberi

Aydın ’ın Kuyucak ilçesi Yamalak Mahallesi ’nde darı tarlalarınna verilen zararlar çiftçiyi ayaklanma ettirdi.

250 kiloluk domuzu vurup fotoğraf çektirdiler! Tarladan çıkartmak ise saatler sürdü haberi
27 Haziran 2022 - 19:42

Aydın ’ın Kuyucak ilçesi Yamalak Mahallesi ’nde darı tarlalarınna verilen zararlar çiftçiyi ayaklanma ettirdi. Büyüyen şikayetler sonrası Doğa Koruma ve Ulusal Parklar (DKMP) Kültürlü Şube Müdürlüğünden alınan izin ile bölgedeki avcılar harekete geçti. Mahalle yakınlarındaki darı tarlalarında domuz sürüsünün olduğu saptandı.

250 KİLOLUK DEV DOMUZ

Avcılar kadar tarla içinde aralıksız sürek avı sırasında avcılar, takriben 250 kilogram ağırlığındaki dev domuzla karşılaştı. Sürek avına katılan avcılar Servet Tarkan, Özhan Bayar ve Galibiyet Sarıoğlu, Yamalak Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Şevket Ögür himayesinde çalışmalar neticesinde mısır tarlalarına büyük hasar veren dev domuzu vurdu.

1

SAATLER SONRADAN ÇIKARTILABİLDİ

Tarla içinde vurulan domuz avcılar göre uzun süren uğraşlar sonucunda tarla dışına çıkartıldı.

2

"HER GÜN ŞİKAYETLER ALIYORUZ"

Aydın ’ın çoğu ilçesinden domuz zararıyla ilgili çiftçilerden şikayet geldiğini anlatan avcı Servet Tarkan, "Çiftçiler tarlalarını bin bir emek ile takım biçiyorlar. Domuzlar da ekili arazilere büyük hasar veriyor. Her gün öbür ilçelerden domuz zararlısıyla ilgili şikayetler alıyoruz. Biz de çiftçilerimize desteklemek için sürek avını gerçekleştiriyoruz. Yamalak Ovası ’ndaki darı tarlalarına hasar veren takriben 250 kilogramlık dev domuzu vurarak etkisiz ülkü getirdik. Saatler süren çalışma sonucunda vurduğumuz domuzu uzun uğraşlar sonucu tarla dışına çıkarttık" dedi.

3

(İHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum