2022 MasterChef şampiyonu kim oldu? MasterChef'te büyük ödülü kazanan isim Hasan mı Eren mi oldu?

Sezon boyu merakla izlenen MasterChef'in şampiyonu bu akşam emin olacak.

2022 MasterChef şampiyonu kim oldu? MasterChef'te büyük ödülü kazanan isim Hasan mı Eren mi oldu?
14 Ocak 2022 - 21:50

Sezon boyu merakla izlenen MasterChef'in şampiyonu bu akşam emin olacak. Finale adını yazdırarak son ikiye kalmayı başaran Hasan Biltekin ve Eren Kaşıkçı arasından bir isim sevilen yarışmanın birincisi olacak. Eren, birincil etapta Hasan'dan artı puan toplayarak avantajı ele geçirmişti. Peki 2022 MasterChef şampiyonu kim oldu?

2022 MASTERCHEF ŞAMPİYONU KİM OLDU?

Finalin ilk gününde kendi seçtiği yemeklerden oluşan bir menü yapan Hasan ve Eren, avantajı ele geçirmek için kıyasıya uğraş etmişti. Eren'in hazırladığı yemek listesi şeflerden daha pozitif puan toplamışı. Eren, puan avantajıyla ikinci güne önde başladı.

MasterChef Türkiye ’de birincil günde yarışmacılardan üç yemek yemek istenmişti. İstenen yemekler; ilk eleme turunda yaptıkları yemek, dört asıl malzeme ile becerikli yemek ve hayatlarının dönüm noktası olan yemek olmuştu. Oynanan birincil oyunda yarışmacılar, ilk eleme turu geçmelerini sağlayan yemeği tekrardan yorumladı. Yapılan yemekleri şefler değerlendi ve verdiği puanlara tarafından Eren 24, Hasan 20 puan aldı.

İkinci oyunda yarışmacılardan dört başlıca araç gereç seçmeleri ve bu malzemeler ile marifetli bir tabak çıkarmaları istendi. Sürenin bitiminde tadım yapan şeflerin değerlendirmesi ile Hasan ve Eren, 19 ’ar puan aldı. Son bölümde ise hayatlarında dönüm noktası olan, mesleğe yönelmelerine sebep olan yemeği yapmaları istendi ve bu bölümde Hasan ’a 20, Eren ’e 23 puan verildi.

Toplamda üç oyun sonunda Eren 65, Hasan 59 puan toplamış oldu.

ŞAMPİYON BU AKŞAM BELLİ OLACAK

Masterchef'te kazanan olan isim bu akşam belirli olacak. Saat 20.00'de başlayan final, 00.15'e kadar sürecek. Şampiyonun kim olduğu belirlenmiş olduğunda sayfamızda yer vereceğiz.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum