15 katlı binanın çatısından kopan parçalar karşısındaki binanın pencerelerinden içeri girdi

Olay, saat 13.00 sıralarında Beylikdüzü Barışma Mahallesi ’nde meydana geldi.

15 katlı binanın çatısından kopan parçalar karşısındaki binanın pencerelerinden içeri girdi
30 Kasım 2021 - 00:39

Olay, saat 13.00 sıralarında Beylikdüzü Barışma Mahallesi ’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, fırtınanın etkisiyle 15 katlı bir binanın çatısından koparak uçuşan parçalar, metrelerce uzaklıktaki karşısında bulunan binanın bir takım dairelerinden içeri girdi.

Çatıdan uçan kalaslardan biri penceresinden içeri girdiği evin duvarına saplanırken, duvara saplanan kalas diğer dairenin içine geçti. İhbar üzerine durum yerine itfaiye ve AFAD ekipleri geldi. Dairelerin içi savaş alanına dönerken, durum esnasında evde olan bazı vatandaşlar ise durumu hafif sıyrıklarla atlattı. Çatının uçma hatıra ise kameralara da yansıdı.

"KARŞI BİNANIN ÇATISININ ÜZERİME GELDİĞİNİ GÖRDÜM"

Daha 1 yıllık evli olan ve evinin kullanılamaz ayla geldiğini açıklayan Umutcan Meşhur, “Ben burada çekyatta istirahat ediyordum. Sesler duydum. Kafamı kaldırıp baktığımda karşıdaki ve onun yandaki binanın bütün çatısının üstüme geldiğini gördüm. Pencere kırıldı ve tahta parçalarının aşağı kaldım. Enkazın altından çıktığımda öteki odalara baktım. Odaların camları patlamış. Dışarı baktığımda yerlerde tahtaları ve devrilen ağaçları gördüm. Rüzgar değil de benzeri patlama ya da atak olduğunu düşündüm. Daha 1 takvim evliyim. Tüm eşyalarım talan olmuş. Sırtımda ezikler var. Bacaklarıma sırça parçaları doymuş” dedi.

1

"MUTFAĞA GELDİK BAKTIK Kİ KARŞI BİNANIN ÇATISI İÇERİ GİRMİŞ"

Fırtınadan 10 dakika önce öteki odaya geçerek olaydan yara almadan kurtulduklarını söyleyen Fazilet Yılmaz ise, “Oturma odasında oturuyorduk. çok büyük bir fırtınayla beraber gümbürtü koptu. Üst kattan bir daire koptu gitti. Füze düştü dedik. Mutfağa geldik baktık her taraf kalaslarla batmış. Karşı binanın çatısı olduğu gibi içeri girmiş. Bizim mutfaktan komşunun duvarını delmiş parçalar. 10 dakika önce içeri odaya geçmiştik. Burada daima olduğumuz saatler. Eğer burada olsaydık kurtuluş yoktu” diye konuştu.

2


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum