14. kez gündeme getirildi! İşte çıkan sonuç... "Şikayetler arttı" haberi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayı UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) toplantısı Fatih'te yer alan Yenikapı Dr.

14. kez gündeme getirildi! İşte çıkan sonuç... "Şikayetler arttı" haberi
18 Mayıs 2022 - 17:38

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayı UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) toplantısı Fatih'te yer alan Yenikapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Eğlence ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Toplantıda 500'ü engelli erişimine özel elde etmek üzere 5 bin yeni taksi teklifi görüşüldü. 14. defa gündeme getirilen öneri oy çokluğu ile reddedildi.

"ŞİKAYETLER ARTTI"

Toplantıda konuşan ve teklifin gerekliliğini savunan İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Barıştırma Şimşek taksi ile ilgili şikayetlerin arttığını belirtti. Verileri paylaşan Yıldırım, 2019 yılında İBB Çözüm Merkezi'ne gelen şikayet sayısının 103 bin 669 iken 2021 yılında bu rakamın 158 bin 719'a çıktığını söyledi.

"TAKSİ ARTIŞINI GEREK GÖRMÜYORUZ"

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyüp Aksu," İstanbul'da sayının artışına lüzum değil. Sorunlar belirli. Tarife, teknoloji, trafik sıkıntısı var. Gezgin seçme konusu şoför kaynaklı bir sıkıntı. Yetkililerle oturup bunu çözmek isteriz. İstanbul'da fiilen taksi sayısında artışa gereklilik değil. Her toplantıda olduğu gibi benzer fikirdeyiz. İstanbul'da taksi artışını gerek görmüyoruz." diye konuştu. (DHA)

thumbs_b_c_81b79e3d7cdcb3c05a87d9a984a4f62f

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum