100 kişi hastanelerde, 25 kişi öldü !

Kars Valisi Türker Öksüz, "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında yaptığı uygulamada an itibariyle koronavirüs vaka ve ölü sayısını açıklayarak, 100 kişinin hastanelerde tedavi gördüğünü ve toplam 25 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

100 kişi hastanelerde, 25 kişi öldü !
05 Eylül 2020 - 08:49


İçişleri Bakanlığının 81 ilde koranavirüs genelgesi göndermesinin ardından Kars’ta Vali Türker Öksüz koordinesinde koronavirüs denetimi gerçekleştirildi. Bu kapsamda Vali Öksüz, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, Ticaret İl Müdürü Adem Beyribey ve yetkililerle denetimine çıktı. Vali Öksüz, sosyal mesafe, temizlik ve maske konusunda işyerlerini ve vatandaşları uyardı.

 Denetimlerin ardından gazetecilere açıklama yapan Vali Öksüz, “Salgın sürecini yaşıyoruz, bu salgın sürecinden bir an önce kurtulabilmek için denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Her şey alacağımız tedbirlere bağlı, bu hastalığın bir aşısı veya ilacı henüz bulunabilmiş değil. Onun için elimizdeki tek önlem maske, mesafe ve temizlik dediğimiz 3 tane kurala uymaktan geçiyor. Bu kurallara ne kadar uyarsak o kadar güçlü oluruz, o kadar bu hastalığı yenme konusunda güçlü adımlar atabiliriz. Aksi takdirde vatandaşlarımız maalesef bu hastalığa yakalanıyorlar ve ölüme kadar giden süreci hep birlikte yaşıyoruz. Üzülüyoruz, hem ülkemiz adına hem şehrimiz adına ifade etmek istiyorum; kaybettiğimiz vatandaşlarımızla üzüntümüz büyük. Daha fazla kayıp olmaması için, daha fazla vatandaşımız yoğun bakımda sıkıntılı süreçlere maruz kalmaması için bu tedbirlerin hepimiz tarafından uygulanması gerekiyor.” dedi.

Kars’ta 100 kişinin hastanelerde koronavirüsten tedavi gördüğünü söyleyen Vali Öksüz, “Bizler Pandemi Kurulu, Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla çeşitli tedbirler alıyoruz ama bu önlemleri açıklamamız tek başına bir anlam ifade etmiyor. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız bu kurallara uyup uyulmadığını denetliyor. Bizim aldığımız tedbirler kadar vatandaşlarımızın da bu tedbirlere uyması lazım. Maalesef bazı tedbirleri uygulamak yönünde ihmallere rastlıyoruz, bu ihmaller hasta sayımızı yükseltiyor. Şuan itibariyle 100 hastamız hastanelerde tedavi görüyor. Bizim amacımız bunları ortadan kaldırmak.” diye konuştu.

En ufak bir aksamanın, en ufak kayıtsızlık göstermenin bize çok pahalıya mal olduğunu belirten Vali Öksüz, “Düğünlerle ilgili alınan yeni tedbirler bugünden itibaren uygulanmaya başladı, artık düğünler daha kısıtlama içerisinde icra edilecek.” ifadesini kullandı.

Şimdiye kadar 25 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini dile getiren Vali Öksüz, “Biz daha fazla can kaybı olsun istemiyoruz. Onun için lütfen herkes tedbirlerini en üst düzeyde alsın.” dedi.

Yaklaşık 1 aydır karantinada olan Dağpınar Beldesi hakkında da açıklama yapan Vali Öksüz şunları söyledi: “Pozitif vakaların gelmesiyle birlikte aldığımız karantina süresi uzatıldı. Karantinaların bir süresi var, ancak vaka artışları devam ettiği için tedbirleri uzattık. Tüm köylerimiz için konuşuyorum; eğer vatandaşlarımız tedbirlere uyarsa karantinaları kaldırırız.”

kars-valisi-turker-oksuz,-koronavirus-vaka-ve-olu-sayisini-acikladi-(1).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-koronavirus-vaka-ve-olu-sayisini-acikladi-(2).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-koronavirus-vaka-ve-olu-sayisini-acikladi-(3).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-koronavirus-vaka-ve-olu-sayisini-acikladi-(4).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-koronavirus-vaka-ve-olu-sayisini-acikladi-(5).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-koronavirus-vaka-ve-olu-sayisini-acikladi-(6).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-koronavirus-vaka-ve-olu-sayisini-acikladi-(7).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-koronavirus-vaka-ve-olu-sayisini-acikladi-(8).jpg

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İrfan
    2 ay önce
    Vali bey şöyle bir tebdili kıyafet dolaşsın bakalım tedbirler nasıl uygulanıyor. Seçim gezisi gibi denetleme yapılıyor. Komedi