'100 il' açıklaması ilçeyi heyecanlandırdı! '83 Erbaa' sosyal medyada gündem oldu haberi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz ’ün, Türkiye ’nin şehir sayısının 100 ’e çıkacağı açıklaması, il olmayı bekleyen Tokat ’ın Erbaa ilçesinde heyecanla karşılandı.

'100 il' açıklaması ilçeyi heyecanlandırdı! '83 Erbaa' sosyal medyada gündem oldu haberi
27 Haziran 2022 - 19:34

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz ’ün, Türkiye ’nin şehir sayısının 100 ’e çıkacağı açıklaması, il olmayı bekleyen Tokat ’ın Erbaa ilçesinde heyecanla karşılandı. Vatandaşlar sosyal medya hesaplarından '83 Erbaa il olsun' etiketi ile paylaşımda bulundu. Binlerce yorum ve paylaşım ile Erbaa sosyal medyada gündem oldu.

AW655594_03

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Erbaa ’nın alt inşa ve üst yapısı, nüfusu ve sanayisi ile Amasya ile Erzincan arasında il olma potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Konuyu sosyal medyada gündeme içeren hemşerilerine teşekkür eden Başkan Eroğlu, “Erbaa yalnızca şu şekilde anlaşılmasın; ‘Erbaa Tokat'ın en büyük ilçesi. O yüzden biz il edinmek istiyoruz ’ diye bir çalışmamız veyahut da düşüncemiz değil. Biz Erbaa'nın il olmasını şu sebepten nedeniyle gerekli diye söylüyoruz. Bölgede Amasya'yla Erzincan aralarında bir il olabilecek alt yapısıyla, üst yapısıyla, ekonomisiyle, organize sanayi bölgesiyle, sosyal hayatıyla, kültürel faaliyetleriyle bu bölgedeki il olma potansiyeli en yüksek ilçe biz olduğumuz için biz il olma hevesindeyiz niyetindeyiz. Biz bu düşünceyi de vaktiyle beri yaşıyoruz. Biz bu düşünceyle beraber Erbaa'da eksiklerimizi nasıl gideririz? Erbaa il olduğu süre veyahut da olma durumumuzda keşke demeyecek eksiklerimizi nasıl gideririz? Biz bu süreçte bu düşünceyle her zaman çalışıyoruz. Erbaa'da atık su arıtma tesisinden katı atığına, organize sanayi bölgesinden şehrin altyapısına, kent planından üstteki yapısına, biz Erbaa ’nın il olmaya hazır olduğunu açıklama ettiğimiz için il olma hevesini de sürekli dile getiriyoruz” dedi.

AW655594_04

2021 verilerine tarafından ilçe merkez nüfusu 73 bin 354, ilçe geneli ise 99 bin 815 olan Erbaa, Tokat'ın en yüksek nüfuslu ilçesi konumunda yer alıyor.

İHA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum