MANŞETİ GÖSTER
Kültür & Sanat / 2011-12-23 17:58:15
DÖRT MEVSİMDEN SONRA ŞEREFTAŞLIOVA HEYKELİNEDE SALDIRI

DÖRT MEVSİMDEN SONRA ŞEREFTAŞLIOVA HEYKELİNEDE SALDIRI Dün Dört Mevsim heykeli'ne Bugünde Kars'lı Ozan Devlet Sanatçısı Şeref Taşlıova’nın heykeli'ne saldırı yapıldı.


Şehrin Muhtelif Bölgelerinde Kurulan Heykeller Bir Bir Yok Ediliyor

Başta İnsanlık Anıtı olmak üzere Gül uzatan kadın heykelleri, Kars'ın sembolü olan Kaz Heykeli ve en son dün Dört Mevsim heykeline yapılan çirkin saldırı bugünde kars'ın yetiştirdiği ozanlardan ve Devlet sanatçısı ünvanına sahip Şeref Taşlıova heykeli'ne yapıldı.

Dün şehrin en işlek caddesi olan Faik bey caddesi Gazi Ahmet Muhtar Paşa konağı önünde bulunan DÖRT MEVSİM heykellerine düzenlenen çirkin saldırı sonrası dörtlü heykelin biri kişi ya da kişiler tarafından kırılmıştı.

Aradan daha 24 Saat geçmeden bu çirkin saldırının benzeri İnönü Caddesi üzerinde Kars valiliği karşısında bulunan ve Eski Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu tarafından yaptırılan ozanlarımızdan Âşık şenlik, kars'ın yetiştirdiği ozanlardan ve devlet sanatçısı unvanına sahip şeref Taşlıova ve yine kars'ın yetiştirdiği ozanlarından Devlet sanatçısı Murat Çobanoğlu heykelleri kişi yada kişiler tarafından yapılan çirkin saldırı sonrası büyük zarar gördü.

Yaklaşık üç yıldır bakımsız ve ilgisiz kalan heykeller ortadan kaldırmak için adeta kollarını sıvamış kültür ve sanat düşmanı kişilerin bu saldırıları karşısında heykeller bir bir yok olup gidiyor.

Halk ozanı Şeref Taşlıova'nın Heykeli ve elinde bulunan sazı kırılmış ve parçaları ise ortadan kaldırılmış.

Her nedense bu Heykeller şehrin orta yerinde çirkin saldırılara maruz kalması hiçbir yetkili ve sorumluyu  rahatsız etmiyor.

Dün İl Emniyet Müdürlüğü güvenlik şube müdürlüğü karşısında bulunan Dört Mevsim heykelleri kırıldı.

Her nedense heykeller kırılırken şube önünde bulunan polislerin bu olumsuz davranışa dur demeyişlerinden olsa gerek ki bugün aynı dün ki çirkin saldırı bugünde şeref Taşlıova heykeline yapıldı.

Heykellere yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz takdiri siz kamuoyuna bırakıyoruz...

 

SERHAT TVBu Haber 1727 defa okundu.


Etiketler :         ,  
Advertorial :
OKUYUCU YORUMLARI


YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!

Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   

http://tunein.com/radio/Serhat-FM-933-s153351/


http://coldwellbanker.com.tr/Portfoylerimiz.aspx?Id=2332