MANŞETİ GÖSTER
Gündem / 2014-01-06 07:21:50
Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri yapıldı

Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri yapıldı Kars’ta faaliyetlerini aktif şekilde yürüten Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi Halk Eğitim Müdürlüğü Çok Amaçlı Salonu’nda yapıldı. 2 adayın yarıştığı seçimi Alican Tazegül kazandı.


 
Kars’ta faaliyetlerini aktif şekilde yürüten Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi Halk Eğitim Müdürlüğü Çok Amaçlı Salonu’nda yapıldı. 2 adayın yarıştığı seçimi Alican Tazegül kazandı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan seçime oda başkanları, STK başkanları ve üyeler katıldı. 4 yılda bir yapılan seçimin bugünkü divan başkanlığı belirlenmesi ise oldukça hararetli geçti.
 
Divan Başkanlığına Metin İzkübarlas seçilmek istendi. İzkübarlas’ın seçimi yapılan odaya üyeliği olmadığı ileri sürülerek 3308 sayılı kanun gerekçe gösterildi ve kurul başkanlığı yapamayacağı yönünde itirazlar edildi. Yapılan itirazlar sonrasında Metin İzkübarlas’ın divan başkanlığı görevine getirilmesi salondaki üyelerin oylarına sunuldu. Yapılan oylamada İzkübarlas’a divanda görev verilmezken, oy çokluğuyla divan başkanlığına Muharrem Kaygısız getirildi. Tartışmalı olarak başlayan genel kurul seçimi divan başkanı Kaygısız tarafından sakinleştirildi.
 
Odanın faaliyet raporu okunduktan sonra seçime katılacak olan başkan adayları kendilerini tanıtarak, öz geçmişleri hakkında bilgi verdiler. Adaylar, neden seçime katıldıklarını da salondaki üyelere anlattılar.
 
Daha sonra Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı seçimine gidildi. 2 adayın yarıştığı seçimde Alican Tazegül ve Necmi Adıgüzel’e başkanlık koltuğu için oy kullanıldı.
 
277 üyesi bulunan Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın seçiminde 208 oy kullanıldı. 2 oyun geçersiz sayıldığı seçimde Alican Tazegül 121, Necmi Adıgüzel ise 84 oy aldı.
 
TERZİLER ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANLIĞI YÖNETİM VE DENETİM KURULU LİSTESİ
 
Başkan: Alican Tazegül
 
YÖNETİM KURULU ASIL:
 
1-Cemal Hüseyinoğlu
 
2-Hamza Adıgüzel
 
3-Harun Çiçek
 
4-Hüseyin Kızılkaya
 
5-Muharrem Kaygısız
 
6-Ömer Terim
 
YÖNETİM KURULU YEDEK:
 
1-Ercan Aktaş
 
2-Arif Özdemir
 
3-İrfan Atiz
 
4-Barış Mutlu
 
5-Özkan Çolak
 
6-Tarkan Çohantimur
 
7-Barış Güner
 
DENETİM KURULU ASIL:
 
1-Zeynelabdi Yıldırım
 
2-Tülay Araz
 
3-Burak Yıldız
 
DENETİM KURULU YEDEK:
 
1-Sinan Topçu
 
2-Kader Şarkır Süleymanoğlu
 
3-Cüneyt Katırağ
 
SERHAT TV


Bu Haber 1360 defa okundu.


Etiketler :         ,  
Advertorial :
OKUYUCU YORUMLARI


YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!

Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   

http://tunein.com/radio/Serhat-FM-933-s153351/