MANŞETİ GÖSTER
Politika / 2012-11-15 17:47:22
KARS'TA ÖĞRENCİLER BİRBİRİNE GİRDİ!

KARS'TA ÖĞRENCİLER BİRBİRİNE GİRDİ! Kafkas Üniversitesinde iki grup kavga etti.


 

 

Kars Kafkas Üniversitesi'nde olaylar çıktı; Polis Biber Gazı ve Tazyikli su ile müdahale etti.

 

Kars Kafkas Üniversitesi’nde, iki karşıt grup arasında yaşanan olaylar bugün yerini gerginliğe bıraktı. Polisin biber gazı ve tazyikli suyla müdahale ettiği olaylarda 30 kişi gözaltına alındı.

 
Bilgilere göre; karşıt görüşlü öğrenciler arasında meydana gelen tartışmalar, bugün Kampus içerisinde devam etti. Akşam saatlerinde ders çıkışında iki karşıt guruba bağlı öğrenciler kampus içerisinde guruplar halinde beklemeye koyuldu.
 
 
Polisin geniş güvenlik önlemleri arasında her iki grupta beklemeyi sürdürdü. Gergin saatlerin yaşandığı kampus içerisinde polisin almış olduğu olağanüstü güvenlik önlemlerine Kars Emniyet Müdürü Ercan Çakmak nezaret etti.
 
 
 
 
Bu arada Kars Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, öğrencilerle uzun süre görüşerek dağılmaları için ikna etmeğe çalıştı. Çakmak, öğrencilere dağılın uyarısında bulunarak kendilerinin güvenliklerinin polisin güvencesi altına olduğunu söyledi.
 
Uzun süren ikna ve uyarılara rağmen öğrenciler alandan ayrılamayıp slogan da atınca bu kez Emniyet Müdürü Ercan Çakmak grubun dağılması için polis ekiplerine gaz ve tazyikli su ile müdahale ederek dağıtma emri verdi.
 
 
Bunun üzerine polis, Gaz ve Tazyikli su ile gruba müdahale etti. Bu sırada dağılmaya başlayan grup polis panzerlerine taş atarak dağılmaya başladı. Kampus içerisi de savaş alanına döndü. Daha sonra dağılan grubu polis saatlere takip ederek olaya karışan birçok öğrenciyi gözaltında aldı.
 
Biber gazından gazetecilere de nasibini aldı. Gazeteciler uzun süre kendilerine gelemediler. İşlerini yapamaz duruma gelen gazetecilerin yanında polislerin de biber gazından olumsuz etkilendikleri görüldü.
 
 
Olaylarda ilk belirlemelere göre yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı. Şehirde gerginlik devam ederken, bugün üniversitede yapılması gereken sınavlar ve toplantılarda iptal edildi.
 
Öte yandan olay yerinde sıkılan biber gazları'nın etkisi, Şehir merkezinde de hisdedildi. İş çıkışı evine giden vatandaşlar yardım kömürlerinin neden olduğunu söylediler.
 
 
 
SERHAT TV


Bu Haber 13821 defa okundu.


Etiketler :         ,  
Advertorial :
OKUYUCU YORUMLARI
  Kemal YALUR
Büyük kavga
okul çok karışmıştı böyle bişey ilk kere gördüm inanamımyorum baygınlık geçirdim babam memet yalurda böyle bişeyi ilk kere görmüş

  digorluuuuuuuuu
skin olun
herkes okulunu okusun olaylara karışmayın biz öğrenciyiz siyasetçi değil................

  ali
olay
arkadaşllar pazartesi herkes silahla gelsin nasıl olsa karışan olmuyor.rahat rahat herkes geçiyor........

  ss
helal TÜRK polisi
akıllı olmayan saflar topluluğu yine toplanmıştı elinde sopalı olana laf varda da karşıda toplanan 100 tane çapulcuya laf yok ne güzel dünya....

  HY DR.
ALÇK
Fakültede öğrencileri barıştırdık deyip olayı ört-bas eden idareci kim?

  re:osman
olay

güvnlik zaafı... ögrenci olmayan onlarca kişi nasıl okula girebiliyor? ellerinde sopalarla kantine kadar inen kişiler kim? neden önceden tedbir alınmıyor? not: güvenlik kameralarıyla tespit edilmesi ve eli sopalı ögrencilerin uzaklastırılması, ögrenci olmayanların cezalandırılması temennilemle...  inci
olay

okul çok karmaşıktı böyle bişey ilk kez gördüm  osman
olay

ne olmuş ya son durum nedir niye çıkmış bu olay ?

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!

Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   

http://tunein.com/radio/Serhat-FM-933-s153351/